Alışkanlıklarınızı gözden geçirin

Alışkanlıklarınızın sadece masum birer alışkanlık olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Alışkanlıklar, bilinçaltına, en sık kullanılan şeylerin listesini gönderen eylemlerdir. Bir şeyi ne kadar fazla yaparsanız o kadar çabuk bilinçaltınıza etki eder ve artık istem dışı olarak da korunur.

Alışkanlıklarınızı gözden geçirin

Alışkanlıklarınızın sadece masum birer alışkanlık olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Alışkanlıklar, bilinçaltına, en sık kullanılan şeylerin listesini gönderen eylemlerdir. Bir şeyi ne kadar fazla yaparsanız o kadar çabuk bilinçaltınıza etki eder ve artık istem dışı olarak da korunur.

31 Ekim 2017 Salı 09:57
Alışkanlıklarınızı gözden geçirin

Bilinçaltı şartlanması tüm hayatınızı etkileyen türden bir şartlanmadır. Nefes alış verişimiz, organlarımızın birçok fonksiyonu, göz açıp kapatma gibi eylemleri yapan tarafımız bilinçaltımızdır. Bilinçaltı yönetimi, o kadar önemlidir ki tüm hayatınızı yeniden inşa etmek için kullanılacak en iyi araçların başında gelir. Bilinçaltı o kadar derin bir alandır ki bilinçli düzeyde yaptığınız her şeyin kaydını tutarak belirli bir süre sonunda onu otomatiğe çeker. 

Dikkat edildiğinde, bir eylemin belirli bir süre istikrarlı bir şekilde yapıldığında, otomatik olarak hayata geçtiği gözlemlenir. Buna en iyi örnek araba kullanmak ve dil konuşmaya başlamaktır. Bu noktada,  bilinaçtını arzu ettiğiniz gibi yönlendirebilir ve programlaya bileceğinizi öğrenseydiniz, bilnçaltınızı nasıl şartlandırırdınız?

Belki bu soruya, okuyuculardan benzer cevaplar gelmiştir ve refah içinde bir hayatın seçiminden bahsetmişlerdir. Bu, bilgi olarak istense bile bilinçaltı düzeyinde istenmediği sürece yalnızca hayalde kalır. Bilinçaltı şartlanması ise çoğu zaman bize mucizeleri getirir.

Bilinçaltı şartlanması nasıl yapılır?

Her şeyden önce bilinçaltı yönetimi matematiksel bir istikrarla arzu edilen her türlü yöne doğru yapılabilir. Şu an için size ve görüşlerinize oldukça yalan geln bazı cümleleri kaydınıza geçirmek istiyor olabilirsiniz. Bu size başta yalan gibi gelse de yeteri kadar tekrar sağlandığında gerçeğe dönüşecektir. Örneğin; Borçlar içinde boğuşan bir insan -ben zenginim- bakış açısına sahip olabilir ancak bunu destekleyecek şartlarının ona yardım etmesi zordur. Fakat yine de ısrarla, şartlarına odaklanmadan yapabilmeyi başarabilirse bu mümkün olabilir. Diğer taraftan çoğu insan bunu başaramaz. Bu, üzüntüye gerek duyulmayan bir durumdur. Yapılması gereken, bilinçaltını birden 10 beden değil 2 beden genişletmektir. -ben zenginim- bakış açısı yerine -git gide daha iyi duruma geçiyorum- cümleesi, mevcut şartların da desteğiyle daha kolay inanılabilir bir durumdur. Çoğu insan şartlarına bakarak hislerini geliştirir. Evinize her gün icra kağıtları, senetleri geliyorken kendinizi zengin hissetmeniz zorlaşabilir. Ancak aynı durumdayken bile bir şeyler daha iyiye gidebileceğini düşünmek ve buna inanmak mümkün olabilir.

Bilinçaltı yönetimi bu şekilde yapıldığında algılar ve alışkanlıklar farklı yöne kayacaktır. Bu da hayatınızdaki algıda seçicilik mekanizması yardımıyla değişiklikleri yaşamanıza sebep olacaktır. 

Kendi kaydınızı kendiniz oluşturun

bilinçaltı yönetimi ve bilinçaltı şartlanması olumlamalarla çok daha kolay yapılır. Neye inanmak istiyorsanız oa şartlanın ve onun cümlelerini tekrar edin. Bunu hangi yöntemle yapmak istiyorsanız ona doğru yönelin. En iyi yöntem, kendi bulduğunuz yöntemdir. Gece uyurken ve sabah kalktığınızda kafa sesi olarak da ifade edilen ego konuşmalarınızı dinleyin. Sır neredeyse tamamen oradadır çünkü o anlarda bilinçaltınız hala açıktır, çok rahat yakalayabileceğiniz bir durumdadır. Sürekli olarak zihninizde kavga ediyorsanız, sorunları düşünüyorsanız bundan farklı bir hayat yaratmayı düşünmeyin. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.