Aitlik duygusu size her şeyi getirir

Aitlik duygusu, arzu edilen bir şeye ait olmak, spritüel konularda çokça bahsedilmiş, adından söz edilmiş bir kavramdır. Peki nasıl aitlik duygusu geliştirilir?

Aitlik duygusu size her şeyi getirir

Aitlik duygusu, arzu edilen bir şeye ait olmak, spritüel konularda çokça bahsedilmiş, adından söz edilmiş bir kavramdır. Peki nasıl aitlik duygusu geliştirilir?

02 Ağustos 2018 Perşembe 12:04
Aitlik duygusu size her şeyi getirir

İstenilen bir şeye sahip olmak için önce ona ait olmalısınız, öğretisinin altında yatan şey, çekim yasasının anda olmasıdır. Andan başka an olmadığı ve geçmişi ya da geleceği düşünürken de şu anı kullandığınız için çekim yasası şu an ki sizin varlık düşüncenize cevap verir. Geçmiş ya da gelecek dediğiniz şey, zihninizde olan ve dolayısıyla yalnızca an kullanılarak hatırlanan bir şeydir. Buradan yola çıkarak hareket edilidiğinde, anda kalmanın, daha doğrusu arzu edilen şeylere sahip olunma hissini üretmenin önemini kavrayabilirsiniz. Aitlik duygusunun üretilmesi bu yüzden önemlidir ve çalışmanın en önemli araçlarından biridir.

Nasıl ait hissederim?

Arzu ettiğiniz şey her ne olursa olsun, peşinde olduğunuz şey bir histir. Örneğin araba, ev ya da genel anlamda bereket sahibi olma arzunuz, aslında bolluğu, var bilincini yaşama arzunuzdur. Bu histen başka bir şeyin peşinde olmadığınızın göstergesidir. Hissetmek istediğim alan varlık alanıysa ve siz rahat, özgür hissetmek istiyorsanız, anı kullanarak düşünce sisteminizi şekillendirip gerekli frekansı yayabilirsiniz. Evrensel düzlemde, dünya algısındaki zaman dışında, zaman ve mekansızlık kavramını hatırlarsanız, hareketli enerjiler olduğumuzu anımsarsınız. Frekans değerinize göre düzlemdeki yerinizi alırsınız ve bu frekansı harekete geçiren şey, sizin izin verme oranınızdır. 
Frekansınızı size iyi gelen ya da kötü gelen düşünce sisteminin yarattığı duygular belirler. Bunu kullanın ve kendinizi ait olmak istediğiniz frekans aralığının tanımını sorun. Bu tanımı edinin, ait olun ve devam edin. Bu kategorideki tüm tanımlar size ve kategori başlığınızın altında toplanacaktır.

Tanımlamayı nasıl yaparım?

Herhangi bir konuda arzu ettiğiniz neyse onu bir kağıda yazın. Burada arabayı madde olarak ele alalım. Araba sahibi olmak ne demek? Bir kağıt kalem alın ve kendinize sorun. Vizyonlama yaparak arzu ettiğiniz arabanın içinde olduğunuzu hayal edin. Burada biraz zaman geçirin. Arabanıza dokunun, müzik dinleyin, gezintiye çıkın, aynalarınızdan dışarı bakın, yolu seyredin. Kendinizi hangi duygularla bezenmiş hissediyorsanız onu yazın. Örneğin; sorumluluk sahibi ve bunu alabilen, dikkatli, becerikli, toplum içinde yeri olan, var olma hakkını kendine tanıyan, varlık sahibi, cesur, özgür, bereketli, zengin.

Bu duyguları yazın ve daha sonra bu duyguları gerçekten hissedip hissetmemek isteğinizi sorgulayın. Örneğimizde verdiğimiz tanımlamalardan sorumluluk sahibi olan, cesur ve dikkatli olan ifadeleri, belki de trafiğin size riskli bir alan olduğuna işaret ediyordur. Durum böyleyken bu sorumluluğu almak istemeyebilirsiniz. eğer böyle bir durum varsa buradaki blokajları dönüştürün ve kendinize hiçbir şeyin büyütülecek kadar riskli olmadığını hatırlayın. Eğer böyle bir probleminiz yoksa, güzel duygularınızı ifade eden eylemleri bir başlık altında toplayın. Örnekteki cesur, rahat kavramlarını ele alalım.

Cesur kategorisinde toplayacağınız özelliklerinizi yazın, yoksa deneyin. Kendinizi ne yaparken cesur hissediyorsunuz. En rahat olduğunuz anlar hangi zamanlar? Bu kategoriye ait diğer özellikleri yazın ve çoğaltın.  Nasıl ait hissederim sorusunun cevabı ait olmaktır. Siz de aynı başlık altında ait olduğunuz diğer eylemlerle geçirdiğiniz vakti çoğaltırsanız gerekli frekansı yaydığınızı göreceksiniz. Düzlemde yer alan frekans değerine göre yer alma prensibiyle de arzu ettiklerinize sahip bir alana yerleşeceğinizi deneyimleyeceksiniz. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.