Erkek (Eril) Enerjisi Yayan Kadınlar

Kadın kavramı geçmiş zamanlardan bu yana çeşitli tabular içerisine konulmaktadır. Bu tabular da beklenti olarak genellikle zıtlıklar göstermiştir. Kadından naif, kibar ya da erkek gibi güçlü olması beklenmiştir. Bunun arafında kalma duygusuna giren kadın artık zamanla dişil yerine erkek enerjisi yaymaya başlamıştır.

Erkek (Eril) Enerjisi Yayan Kadınlar

Kadın kavramı geçmiş zamanlardan bu yana çeşitli tabular içerisine konulmaktadır. Bu tabular da beklenti olarak genellikle zıtlıklar göstermiştir. Kadından naif, kibar ya da erkek gibi güçlü olması beklenmiştir. Bunun arafında kalma duygusuna giren kadın artık zamanla dişil yerine erkek enerjisi yaymaya başlamıştır.

21 Eylül 2017 Perşembe 11:06
Erkek (Eril) Enerjisi Yayan Kadınlar

Herkesin içinde hem dişil hem de eril enerji mevcuttur. Bu her iki enerji aslında kişinin dengesini tamamlar niteliktedir. Fakat bu denge denilen kavramda bazı enerjiler merkezinde olamayabiliyor. Son zamanlarda herkesin dilinde şikayet bazında; ‘’kadın gibi kadın ya da adam gibi adam kalmadı’’ cümlelerini duyuyoruz. Neden bu kimlikler değişti?

Çocuklara verilen oyuncaklar da aslında belli bir çerçevenin dışına çıkılmaması için belli kalıplar içerisinde. Kız çocuğu dünyaya geliyor ve ona küçük oyuncak bebekler, oyuncak bebeklerin mutfak oyunları, yemek yapma araçları ve benzeri gibi oyuncaklar veriliyor. Aslında kız çocuğunun ileride evlenip bir yuva kurması gerektiğini, çocuk sahibi olmasını ve zamanının çoğunu evde geçirip aslında yemek yapmasının gerekliliğini savunuyor. Yani kız çocuğu bilinçaltında bu kodlarla büyüyor. Dünyaya gelen erkek çocuğu için; araba, silah v.b oyuncaklar ile bilinçaltına onun dışarda, savaşçı olmasını, koruyucu olmasını işlemektedir.

Fiziksel olarak bakıldığında erkek bu yapıya yöneltilmeye daha müsaittir. Fakat yetiştiriliş ve dünyaya bakış açısı da kişinin bu yapısının gücünü besi ortamından almasını sağlar, tetikler. Kişi eğer enerjisi yüksek bir bireyse kendini dengede tutabilme adına otomatik olarak enerjisi düşük bireyleri hayatına çeker. Enerjisi düşük bir bireyse de bu yüksek enerjili kişileri çevresine alarak kendini tamamlar. Fakat içte bastırılan kendini ifade edememe duygusu bir zaman sonra açığa çıkmaya başlar. Yasakların kişide arzu uyandırdığı hep söylenir. Yapı olarak eve kapatılmaya çalışılan kadın belli bir yaş aralığından sonra sosyalleşmeye (çalışma ortamı vs.) kendini herkesten öte kendine kanıtlamaya yöneliyor. Arafta bırakılan bu duygular sonucunda kadında erkek enerjisi yayılmaya başlıyor.

Erkek enerjisi yayan kadın nasıl olur ?

Geç evlenir hatta evlenmez. Çünkü bir erkeğin onu taşıması söz geçirmesi imkansız hale geldiği için sürekli tartışmalar yaşamaya başlar. Evli olsa dahi herşeye gücünün yeteceği inancıyla evdeki tamir işlerine odaklanabilir, erkeklerin yapabileceği işleri onların ellerinden alır.

Bunun gibi onlarca örnek gösterilebilir. Fakat bu enerjiyi sürdüren kadın nedeniyle, erkek kadından uzaklaşma yoluna gider. Kadın ise ‘’mutlu değilim, hayatımı istediğim gibi sürdüremiyorum, yoruluyorum, istediğim gibi bie erkek neden hayatımda değil’’ diye ilişkisini sorgulamaya başlar. Halbuki kendi kendini bu sonuca getirmiş ve extra kimlik yükünü üstlenmeye çalışmıştır. Çatışmalar yaratan bu tarz ilişkilerde artık uzaklaşmalar kendini göstermiş cinsiyet dengesi tamamen yok olmuştur.

Erkeğin eril enerjisini hissetmesine ihtiyacı vardır.  Siz kendinizden olanın fazlasını verince doğal olarak erkek bunun şaşkınlığını yaşıyor ve kendi dengesini sorgulamaya başlıyor. Dişil enerjinizi yükseltebilmek için artık almaya başlamak gerekiyor. Yapabileceğiniz şeylerde bile kendinizi açmamaya direnmeyiniz.

İlişkiler bir yarış oyunu değildir. İnsanların sizler için bir şeyler yapmasına izin verin. Unutmayın ‘’bir ilişkide iki erkek olmaz ‘’ Alıp kabul etmek sizleri güçsüz yapmaz.

Psk. Uzm Aile Danışmanı

Serap Ağalar

Son Güncelleme: 22.09.2017 12:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.