Genital bölge ağdası artık zor değil!

Jinekologlar genital bölgedeki kılların tamamen alınmamasını tavsiye ediyor. Fakat özellikle de yaz geldiğinde bu tavsiyeye uymak biraz zor. Bu durumda dikkat etmeniz gerekenler kaliteli bir jilet kullanmak, bölgeyi dikkatli bir şekilde yumuşatmak ve kılların çıkış yönüne doğru tıraş etmek, gerekirse aynı şekilde işlemi tekrarlamak olacaktır

15 Ağustos 2012 Çarşamba 15:47 Bu haber 58845 kez okundu
Genital bölge ağdası artık zor değil!
Ağda kullanmayı seçen daha cesur kadınlar için tavsiyelerimiz yeni başlıyor.

Ağda için en uygun zaman reglin 3. günüdür. Fakat genital bölge ağdasında bu pek mümkün olamayacağından regl bittikten 3 gün sonrası için randevunuzu alın. Bu günlerde hassasiyet seviyesi ve tüylerin uzama hızı minimum seviyededir. Özellikle 15:00-17:00 arasını tercih edin.

Kılları almadan önce mutlaka ağdaya yapışabilecek kadar kısaltın. Tavsiyemiz, vajinal dudakların hemen üzerindeki kılları aldırmamanız... Bu durumda V şeklinde bir görüntü elde edeceksiniz. Bu V alanı vajina girişini bakterilere karşı koruyor.

Ağdadan yarım saat önce bir Aspirin alabilirsiniz. Köklerinizde kanama olursa antiseptik bir bezle silerek işleme devam edin. Eğer ağdanızı kendiniz yapmıyorsanız yanınızda bu bezlerden bulurun ve ağdacınızı bu konuda uyarın. Fakat ağdaya ara vermeyin, bu ağrının şiddetini arttıracaktır.

Ağdadan sonra kasıklarınıza ve dudaklardan önceki alana -kesinlikle nemli bölgeye değmeden- antibiyotikli pudra sürebilirsiniz. Bu sivilce oluşumunun engellenmesine ve bakterilere karşı açık hale gelen kıl köklerinin korunmasına yardımcı olur.

Ağdadan sonra temiz bir külot giyin. Pamuklu olmasına özen gösterin, böylece ter sizi rahatsız etmez. Soğuk suyla bölgeyi duruladıktan sonra kortizonlu bir krem sürebilirsiniz.

 
İlgili haberler Kategori anasayfa
5 dakikada acil durum makyajı
5 dakikada acil durum makyajı
Sağlıklı ve parlak saçlar için altın kurallar
Sağlıklı ve parlak saçlar için altın kurallar
Mayonezli saç maskesi
Mayonezli saç maskesi
Yazar Kadrosu
  anket

?Bugün yeni sevgilinizin doğum günü. Hediyeniz ne olur?