Hamilelik sonrası çatlaklar ve tedavisi

Karın ve göbek bölgesinde oluşan çatlakları tedavi etme yöntemleri...

07 Mart 2013 Perşembe 10:55 Bu haber 1785 kez okundu
Hamilelik sonrası çatlaklar ve tedavisi
İlgili Galeriler Devamı >
Hamilelik sonrası ve ya aşırı kilo alıp verme sonrası oluşan karın çatlaklarının tedavisi her ne kadar uzun bir zaman gerektirse de imkansız değil.

Bunun için en kolay ve hızlı yöntem estetik karın ameliyatıdır. Bu ameliyat sayesinde gergin ve çatlaksız bir karna sahip olabilirsiniz. Ancak birçok kadın, ameliyattan korktuğu ya da bu ameliyat ücret olarak daha pahalı geldiği için önerilen çatlak kremlerine yönelmektedir. Çatlak kremleri her ne kadar etkili bir yönttem olsa da uzun süreçli bir tedavidir. Düzenli olarak kullanılması gerekir ve sabır ister. Karın çatlakları için tercihiniz kremse, et etkili devre, çatlakların henüz yeni oluşmaya başladığı yani mor çizgi halinde olduğu evredir. Kilo değişimiyle ortaya çıkan karın çatlakları genellikte gebelik sonrası olanlara oranla daha kolay tedavi edilmektedir. Her gün düzenli olarak 1-2 kez göbek bölgenize uygulayacağınız kremler, sizi mutlu sona taşıyacaktır. 6 ay ile 1 yıl arası sürecek olan tedavide kullanacağınız kreme çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Her ne kadar annelerimizden bebe yağı kullanımının çatlakları giderdiğini duysak da uzmanlar bunun yanlış bir uygulama olduğunu söylüyorlar. Kakao yağı ya da tatlı badem yağı kullandığınız çatlak önleyici kremin yanında size yardımcı olacaktı. Ve en önemlisi, cildinizin her tabakasını gergin tutmanız için bol bol su içmek... 
İlgili haberler Kategori anasayfa
Kış Hamileliğinde 3K Kuralı
Kış Hamileliğinde 3K Kuralı
Hamileyken bunu asla yemeyin
Hamileyken bunu asla yemeyin
Doğum korkusu tarihe karışacak
Doğum korkusu tarihe karışacak
  anket

?Bugün yeni sevgilinizin doğum günü. Hediyeniz ne olur?